Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Kapadokya Ihlara Vadisi ve Ürgüp Göreme Turu (2 Gece Otel Konaklamalı)

 • Balon Turu veya Balon Kalkış İzleme Turu
 • Göreme Açık Hava Müzesi, Çanak Çömlek Atölyesi
 • Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Türk Gecesi
 • Dervent Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Sinassos
 • Asmalı Konak, Onyx Atölyesi, Atv Safari
 • Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, At Safari Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İstanbul-İzmit- Bolu-Ankara
Tur Hareket Tarihleri:
07, 14, 21 Aralık

Tur Fiyatları

  Tarihİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk YatakÇocuk
  07.12.2023 - 09.12.20234.128,57 ₺
  2.890,00 ₺
  5.700,00 ₺
  3.990,00 ₺
  4.128,57 ₺
  2.890,00 ₺
  0 - 5 Yaş 1.890,00 ₺
  6 - 11 Yaş 2.390,00 ₺
  14.12.2023 - 16.12.20234.128,57 ₺
  2.890,00 ₺
  5.700,00 ₺
  3.990,00 ₺
  4.128,57 ₺
  2.890,00 ₺
  0 - 5 Yaş 1.890,00 ₺
  6 - 11 Yaş 2.390,00 ₺
  21.12.2023 - 23.12.20234.128,57 ₺
  2.890,00 ₺
  5.700,00 ₺
  3.990,00 ₺
  4.128,57 ₺
  2.890,00 ₺
  0 - 5 Yaş 1.890,00 ₺
  6 - 11 Yaş 2.390,00 ₺

Örnek Tur Programı

 • 1. Gün
  İSTANBUL-ÇAYIOVA-İZMİT-SAKARYA-DÜZCE-ANKARA

  20:00 Beylikdüzü Migros Önü
  20:15 Avcılar Otobüs Durakları
  21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
  21:20 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
  22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  22:20 Kartal Köprüsü Altı
  22:40 Çayırova Mc Donalds
  23:20 İzmit Halkevi Durağı Önü (Ankara Yönü)
  23:40 İzmit Otogar Yanı Otobüs Durakları (Romatem Karşısı)
  23:40 Adapazarı Otoban Çıkışı Shell Benzin İstasyonu
  00:30 Kaynaşlı Türsan Park Tesisleri
  00:45 Bolu Otogarı
  03:45 Eryaman Kapı Altı
  03:55 Ankamall Avm Önü
  04:00 Aşti Önü Berat Büfe
  04:10 Gölbaşı Shell Benzin İstasyonu

   Konaklama: Gece Yolculuğu

 • 2. Gün
  KAPADOKYA-IHLARA VADİSİ-MELENDİZ IRMAĞI-DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ-TESTİ KEBABI-AVANOS-ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ- GÜVERCİNLİK VADİSİ- GİZLİ BAHÇE- UÇHİSAR KALESİ

  Yukarıda belirtilen saatlerde siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından TATİLTUR'un otobüsleri ile Kapadokya Ihlara Vadisi ve Ürgüp Göreme Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca vereceğimiz molalarımızın ardından sabah erken saatlerde kahvaltı molası veriyor ve Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Melendiz Irmağı’nın oluşturduğu ve 14 km uzunluğa sahip olan Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız kısa yürüyüş esnasında, vadideki toplam 105 ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi olan Ağaçaltı Kilisesi’ni ve Hz. İsa'nın Bağdaş Kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Ihlara Vadisi’nin ardından İkinci durağımız, doğal bir güzellik olan Narlı göl Krater gölünde kısa bir fotoğraf molası verilecektir. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği büyüklükte ve aynı zamanda bir mühendislik harikası olan Yeraltı Şehri (Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri Gezilebilir) olacak. Yeraltı Şehri gezimizin ardından, çanak-çömleği ile meşhur Avanos’ta bulunan kayaya oyulmuş özel tasarım restoranımızda ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Kızılırmak’ın eski yatağından alınan kırmızı toprak ile yapılan Çanak-Çömlekler hakkında bilgi alıp, yapımını izledikten sonra, Avanos’tan ayrılarak Göreme Vadisi’ni ve Kapadokya’yı ayaklarınızın altında izleyeceğiniz Gizli Bahçe'ye gidiyoruz. Burada içeceğimiz keyif çaylarımızın ardından, Kapadokya’nın 3 yükseltisinden en yükseği olan Uçhisar Kalesi’ni ve birçok Güvercin Evini de görebileceğimiz Güvercinlik Vadisi’ne gidiyor ve burada fotoğraf molası vereceğiz. Fotoğraf molamızın ardından ise bölgenin meşhur lezzetlerinden olan Kabak Çekirdeği alış verişi yapacağız. Günümüzün sonunda ise Kapadokya’nın lezzetli şaraplarının nasıl üretildiği, nasıl saklandığı konusunda da bilgiler alacağımız Şarap Mahzeni ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Kahvaltı: Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
  Öğle Yemeği: Avanos - Uranos Restoran / Testi Kebabı Menü. Tur Ücretine Dahil Değildir(Kişi Başı: 225TL)
  Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.
  Konaklama: Taşsaray Otel vb...

  Konaklama: Kapadokya Otelleri, Nevşehir Otelleri

 • 3. Gün
  BALON TURU- ATV SAFARİ- ÜRGÜP-PAŞABAĞ

  Balon Turu, Balon İzleme Turu, Atv Safari, At Safari, Onyx Taş Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ, Dervent Vadisi, Ürgüp, Asmalı Konak, Üç Güzeller Peri Bacaları, Şarap Mahzeni, Türk Gecesi

  Kapadokya Ihlara Vadisi ve Ürgüp Göreme Turumuzun 3. Gününde, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yeni güne başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi Kapadokya'yı yukarıdan izleyebileceğiniz Balon Turu (Ekstra ), Kapadokya'yı Balonlar ile fotoğraflamak için Balon İzleme Turu (Ekstra), Peribacalarının aralarında gezmek için  Atv Turu (Ekstra) At Binme Turu (Ekstra) organizasyonlarımıza katılabilirler. İlk olarak Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx Taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesine gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesi ziyaretimizin ardından, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’ni, rehberimizin anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Rehberimizin anlatımlarının ardından vereceğimiz molada, Kaya Kiliselerini (Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise), Yemekhaneyi, Mutfak ve Kileri gezebilirsiniz. Ziyaretimizin bitiminde vereceğimiz ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında ise çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Aziz Simeon Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Bu yol bizi Kapadokya’nın en önemli noktalarından olan Ürgüp’e çıkaracak. Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı konağın önünden geçerek, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Tüm gezilerimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, akşam yemeği sonrası Kapadokya’nın olmazsa olmazı Türk Gecesi* Organizasyonumuza (Ekstra) Katılabilirler.

  *Türk Gecesi Ekstra : . 8-10 çeşit mevsime göre meze, kuruyemiş, patlamış mısır, sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ikram edilmektedir. 

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğle Yemeği: Uçhisar - Tandır Evi Restoran / Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
  Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.
  Konaklama: Taşsaray Otel vb.

 • 4. Gün
  SİNASSOS-MUSYAFAPAŞA- HALI ATÖLYESİ- HACI BEKTAŞİ VELİ TÜRBESİ

  Sinasos, Peri Bacaları, Asmalı Konak, Halı Atölyesi, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi, Nadar Avlusu, Atatürk Köşesi, Pir Evi, Çilehane

  Kapadokya Ihlara Vadisi ve Ürgüp Göreme Turumuzun 4. Gününde, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, bugün Mustafapaşa adını almış, 1920’li yıllara kadar halkının çoğunluğu Rumlardan oluşan, Yunanca Güneşin Şehri anlamına gelen Sinasos’a ulaşacağız. Burada Asmalı Konak adıyla bilinen, 1800'lü yıllarda inşa edilmiş ve ilk sahibi Yorha Vasil adında bir Rum ressam olan konağı ziyaret ettikten sonra, Kasaba Merkezinde çay-kahve molası vereceğiz. Mola sonrasında Avanos’a geliyor ve bir halı atölyesine konuk oluyoruz. Kapadokyalı hanımların elleriyle dokudukları bu muhteşem işçilikleri yerinde görüp, Kapadokya halılarının yanı ısıra İran, Hereke ve Isparta halılarından da örnekler görüyoruz. Halı atölyemizde son kez elma çaylarımızı içtikten sonra, Kapadokya’dan ayrılarak, Sivas’taki Kızıldağ’dan doğan, Samsun Bafra’dan Karadeniz’e dökülen Kızılırmak’ı takip ediyor ve Gülşehir’e ulaşıyoruz. Buradan da 1248 yılında Horasan’da dünyaya gelmiş, Türk mutasavvıfı, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesi'nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; toplamda 7 adet olan ve giderek küçülen kapılardan en büyüğü olan Ak Kapı’dan geçerek Nadar Avlusu’na Ulaşıyoruz. Üçler Çeşmesi’ni gördükten sonra Üçler Kapısı’ndan Dargah Avlusu’na geçip Üçgen Alınlıklı Havuzu, Aslanlı Çeşme’yi, Aş Evi’ndeki Kutsal Kara Kazan’ı, Mihman Evi’ndeki Derviş Kıyafeti ve Eşyalarını gördükten sonra Pir Avlusu’na geçiyoruz. Avluya girişte Atatürk Köşesi’ni, Balım Sultan Türbesi’ndeki Derviş Küpelerini görüp, Pir Evi’ndeki Çilehane, Kırklar Meydanı, Güvenç Abdal Türbesi ve Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Huzur-u Pir’i ziyaret edip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde, güzel bir hafta sonu tatilini geride bırakıp, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki TATİLTUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğle Yemeği: Avanos - Han Restoran / Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir..
  Akşam Yemeği: Yol Üstü Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 2 Gece Konaklama
 • Otellerde Alınacak 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

Ek Bilgiler


 500 TL Türk Gecesi
 200 TL Tandır Evi Yemek
 225 TL Uranos Yemek
 150 TL Balon Seyri
 220 EUR Balon Turu
 150 TL Zelve Açık Hava Müzesi
 400 TL ATV SAFARİ TEK
 500 TL ATV SAFARI CIFT
 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Benzer Turlar

Yorumlar